Především v jarních měsících se na nás kvůli detoxikaci obrací mnoho z našich zákazníků s dotazy, jak vlastně správně používat ostropestřec, aby byl co nejúčinnější. K dispozici je totiž několikero forem ostropestřce. Tradiční čaj nebo tinktura, mletá drť z ostropestřce, olej anebo tablety.

Nejdříve bychom si asi mohli říci, v čem je pro nás ostropestřec tak užitečný.

Ostropestřec a schválená zdravotní tvrzení
Normální funkce jater a pročištění
Normální hladina cukru v krvi
Normální činnost srdce
Normální trávení
Antioxidant
Přirozená obranyschopnost

Další účinky ostropestřce
You don't have permission to access this content

Čaj ze semen
Čaj je tradičním způsobem použití, který u nás používali staří bylináři stovky a možná i tisíce let. Jak ukazují studie, silymarin se ve vodě špatně rozpouští a navíc je semeno tvrdé. Přesto si můžeme čaj z ostropestřce připravit a v klidu používat, jen je potřeba dodržet správný postup.

Ostropestřec dáme do studené vody a necháme přes noc macerovat. Ráno vodu s ostropestřcem postavíme na sporák a přivedeme k varu. Vaříme cca 5 minut a poté ho odstavíme, necháme vylouhovat a po zchladnutí můžeme popíjet. Čaj pijeme v průběhu dne a hlavně k večeru.
Pro zvýšení účinnosti můžeme ostropestřec těsně před vařením rozmixovat ponorným mixérem.

Různě na internetu kolují zvěsti o tom, že se při přípravě ostropestřce nesmí přesáhnout teplota 40°C. Je to ale spíše moderní trend vitariánství (Raw), než aby se to zakládalo na pravdě. Přípravy čaje se tedy vůbec nemusíte obávat.

Celé semeno můžeme také rozkousat, ale pozor na tvrdé kousky a poškození zubů. Osobně preferuji na drcení mixér nebo mlýnek než si ničit sklovinu. Pokud ale chcete ostropestřecové semeno  přesto kousat, určitě se později podívejte na náš článek o obnově zubů a skloviny. J

Olej z ostropestřce
V minulém roce byl ostropestřecový olej takovým hitem, že jsme ho pomalu nestíhali objednávat. Z toho důvodu jsme se na něj pokusili podívat trochu z blízka a zjistit, kolik silymarinu skutečně obsahuje a jestli je opravdu tak skvělý. Přesné hodnoty z měření obsahu silymarinu jsme sice nezjistili, ale zjistili jsme, že jeho obsah v oleji je zanedbatelný a že se silymarin drží spíše ve slupce a sušině. Navíc ostropestřecový olej obsahuje omega 6, kterých máme ve stravě až moc. Olej může být užitečný do salátů kvůli zvýšení jejich obsahu vitamínu E.

Pro játra bude ale lepší užívat plod nebo drť.

Tablety, kapsle atd.
Neměli by obsahovat ostropestřec jako takový ale jeho extrakt, a na obale by měl být uveden obsah silymarinu v jedné tabletě.
Při běžné jaterní očistě na začátku roku bych tablety nepovažoval za nutné, protože si vystačíme se samotným plodem. Pokud ale řešíme nějaké onemocnění viz výše a potřebujeme účinek rychlý, silný a intenzivní, tak je vhodné používat jak drť, tak i tablety. Tablety mají výhodu koncentrace účinné látky a jejího snadného a přesného dávkování.

Kapky-tinktury
Další velmi zajímavou možností jak ostropestřec používat jsou lihové kapky. Do lihu se některé látky vylučují mnohem lépe než do vody a tedy i získání silymarinu bude pomocí lihu snadnější než pomocí vody. Kapky můžeme vřele doporučit. Líh navíc u většiny látek zvyšuje jejich vstřebatelnost do organismu.

Obavy z alkoholu na játra vůbec není potřeba řešit, protože se užívá jen několik desítek kapek denně, což určitě neublíží játrům a ani těhotným či dětem. Jeden z našich dodavatelů na svých stránkách uvádí, že předepsaných 3 x20 kapek je přibližně tolik lihu, kolik ho vaše tělo vytvoří při trávení jednoho krajíce chleba.

Drcený ostropestřec
Poslední dobou se u nás ostropestřecová drť stala neprodávanější formou ostropestřce. Snadno se používá, není drahá a z drceného ostropestřece může naše tělo získat více látek. Jsou lidé, kteří jí vychvalují, ale také lidé, kteří jí zatracují. Klady a zápory si trochu rozebereme.

Snadné použití – stačí jen zalít vroucí vodou a připravit si čaj, dát na lžičku a zapít, nebo nasypat do müsli.
Dobře se vstřebává – naše tělo z kvalitně nadrceného semene ostropestřce dokáže získat mnohem více účinných látek.
Drť rychle žlukne – ostropestřec obsahuje hodně tuků, které mohou žluknout, proto je dobré drť neskladovat zbytečně dlouho a v nesprávných podmínkách. Drť by měla být po otevření obalu či nadrcení doma uchovávána uzavřená a v chladničce.
My právě z tohoto důvodu používáme drť, která byla zbavena oleje v průběhu jeho lisování za studena. Tím je riziko žluknutí a oxidace omezeno na minimum. Přesto i tak skladujeme v chladu a temnu.
Ztrácí se z drtě silymarin – silymarin není nijak těkavá látka a při správném skladování drtě není potřeba se jeho ztrát obávat.

 

Podpořte nás