Často se mě lidé ptají, jak jsem se dostal k přírodní medicíně, bylinkám a výživě. Je pravda, že to není zrovna nejběžnější koníček a povolání, které byste si mohli vybrat. Tak tedy.

Když půjdu úplně na začátek, tak budu muset vzpomenout na jeden šuplík v kuchyni, který byl vždy plný lahviček s bylinkami a již jako děti jsme věděli, které si vzít, když nás bolí břicho nebo když nás škrábe v krku. Občas jsme také chodili do malého domu se zahradou, kde bydlela skupinka řádových sester a jedna z nich, byla zkušená bylinkářka, která byla součástí společenství sv. Hildegardy. Při našich procházkách po zahradě a loukách nás spolu s dalšími učila, které bylinky používat.
To byli ale jen takové začátky, ty rozhodující události měli ještě přijít později.

Když jsem po ukončení střední školy začal hledat práci, tak mě oslovil jeden pán, který zastupoval firmu Herbalife. Ten mě přivedl na myšlenku pomáhat lidem a věnovat se výživě. Chtěl jsem pomáhat lidem, pomáhat jim s výživou a jejich uzdravením. Po jeho slovech „Tebe nemusí zajímat, co v tom je. Ty tomu musíš věřit a prodávat to.“ jsme se samozřejmě rozloučili.  A i přes to, že jsme se velmi brzy rozloučili, za tento impulz mu mohu být vděčný. Díky němu jsem začal shánět informace a knihy a studovat jednu za druhou. Tak jsem se také dostal ke svému učiteli pohledové diagnostiky, kterého jsem navštěvoval řadu let a od něhož jsem se naučil mnoho z toho, co dnes umím.

To bylo koncem roku 2005 a od té doby se tomuto oboru dále věnuji. Od roku 2007 mám eshop s bylinami a od roku 2011 se věnuji konzultacím a přednáškám. Již několik let nabízíme zdraví pomocí naší prodejny bylinek, zdravé výživy a přírodní medicíny v Mostě, kterou jsme minulý rok (2017) přesunuli trochu blíže lidem a to do Mosteckého Prioru.  Tam jsme nyní otevřeli i malou čajovnu, kde krom obvyklých zelených, černých čajů chceme nabízet i některé bylinkové dle našich receptur.