Je jaro a všichni a všude do vás hustí, jak se máte čistit. V televizi a časopisech jako kdyby nic jiného neexistovalo, než komerční články o čištění. Je to styl, je to in a je to cool. A kdo by nechtěl být free, cool a in? A samozřejmě nejvíc cool budete, když si dáte nějakou super nabušenou pecku jako jsou zelenáče – ječmen a chlorella, ideálně od té nejdražší firmy v Čechách a jedině přes MLM…..  Ale ne, ječmen a chlorella už nejsou tak in. Jejich boom už pomalu opadá a přicházejí na trh jiné pecky, jako je moringa, mesquite, předražený čaj se ženšenem a podobné ptákoviny.

Jenže víte co? Prozradím vám jedno tajemství. I když prodejci těchto zázraků jsou schopni o jejich zázračných účincích napsat téměř celou knihu, tak spousta našich běžných bylinek je strčí hravě do kapsy a jsou v podstatě na dosah ruky a hlavně zdarma. Jen jít ven a utrhnout si je. A právě na jaře vše začíná růst, vše se dere na povrch a bylinky také a v plné síle.
Proto se na chvilku vykašlete na reklamy, běžte do lesa a bylinky si natrhejte, anebo zkuste použít i ty z prodejen bylin – pokud se do lesa moc nedostanete.
Ale dnes se dá najít hodně receptů na zpracování čerstvých bylinek. Jen si do google zadejte „kopřivový špenát“ a uvidíte jak je to snadné. 

Minulý týden jsem byl na zahradě a zbyla mi chvilka. No, co udělat s takovou chvilkou na zahradě? Do kůlny se schovat nedá, zavařit taky ne, no tak jsem šel sklidit, co mi zahrada už na jaře přichystala. Úroda kopřiv a pampelišek byla skvělá, tak jsem vzal nůžky a šel jsem na to.
Pro někoho možná odporný plevel, ale to jen proto že neví, že ho může sníst a ještě se s ním léčit. A to je právě to cool. Je to k jídlu, je to zdarma a ještě to léčí 🙂 

Nastříhal jsem půl košíku kopřiv a pampeliškových listů. I pár lístků libečku tam bylo. Vzal jsem je domů a začal kuchtit. Tu trochu zeleného nápoje. Tady trochu špenátu.

 

A v čem je tento zelený nápoj tak zázračný? Jaké má účinky?
You don't have permission to access this content

Schválená zdravotní tvrzení:

Kopřiva dvoudomá
Normální stav kloubů a kostí, vlasů a nehtů, Normální činnost kardiovaskulárního systému a cévní soustavy, Těžké nohy, Působí protizánětlivě, Osvěžení těla, Vitalina a energie, Nervová rovnováha, Duševní rovnováha, Koncentrace, Intelektuální aktivita, Normální činnost ledvin, Vylučování vody z organismu, Přirozená obranyschopnost – imunitní systém, Normální funkce prostaty, Normální funkce dýchacího systému, Obsahuje minerály, železo. Normální stav kůže – lupy, hojení ran

Smetánka kořen
Působí protizánětlivě, Normální činnost jater, Metabolismus cukrů, Normální funkce močové soustavy, Normální trávení – prebiotikum, Antioxidant, Normální trávení – stimulace, Normální činnost žaludku,

Postup:
Nejdříve jsem si bylinky dal do mísy a namočil, abych se zbavil případných broučků, hlíny atd.
Poté jsem vodu slil a bylinky dal do džbánu s čistou vodou. Tam jsem je výkonným ponorným mixérem krátce pomixoval. Bylin bylo hodně, tak jsem je ještě párkrát přecedil a pomixoval ve stejné vodě další dávku.

Bylinnou hmotu, která mi zbyla jsem hodil na pánev, kde jsem si před tím na másle krátce osmahnul cibulku. 
Poté jsem přidal koření, sůl, a vše jsem 10 minut podusil. 
Pak jsem tam už přimíchal jen lisovaný česnek 3 stroužky a jedno vejce.

No a můžete podávat. Vynikající je ještě posypat „špenát“ sýrem a dát si ho se zapečenými bramborami. 

A komu kopřiva na zahradě anebo u domu neroste, může si objednat pár stovek semen a vesele si posypat klidně celou zahradu 😀 

Semena jsou prý také vynikajícím podpůrným prostředkem, když je smícháte s medem.