Nemocniční strava

Spolu s rozšiřujícím se povědomím o zdravé stravě se lidé stále častěji začínají zabývat kvalitou stravy v nemocničních zařízeních. Není ani výjimkou, že si někteří lidé nechávají zdravější a plnohodnotnější jídlo do nemocnice dovážet. Pěkným příkladem toho je například nemocnice Teplice, kde si lidé běžně objednávají rozvoz kvalitních, plnohodnotných a chutných obědů z místní Bio restaurace zahrady.

Na serveru zpravy.idnes.cz dnes (3.5.2018) vyšel článek o nemocniční stravě. A my se podíváme na zoubek některých bodů v článku a to, jak se snaží zdravotníci a kuchaři obhajovat nekvalitní stravu v nemocnicích.

Modře jsou označené citace z článku na serveru zpravy.idnes.cz

Kaše s chia semínky? Nejedli by to – a zkoušeli jste to? Udělat kvalitní bramborovou kaši s chia semínky? Případně si o tom s pacienty promluvit a vysvětlit jim, že trocha chia semínek jim chuť kaše nijak znatelně neovlivní, ale zvýší nutriční hodnotu a pomůže jim doplnit vitamíny, minerály a omega 3 (které obsahuje v přirozeném množství), čímž podpoří rychlejší uzdravení?
Kdysi na škole nám mistr s oblibou říkal „Všechno jde, jen malé děti se musí nosit“. Je tedy naše zdravotnictví jen malé dítě, které si neumí poradit s drobným problémem a udělat pro své pacienty to nejlepší? Sorry jako, ale tohle jsou kecy.

Pro podávání nekvalitní stravy nemocným lidem není omluva.

Klíčová role výživy v nemocnici – proč tolik řešíme kvalitu jídla v nemocnici? Protože nekvalitní strava v nemocnicích sice obsahuje bílkoviny, tuky, cukry a vlákninu, ale téměř nic dalšího. Kobliha k snídani je nezdravé, jedovaté jídlo bez jakýchkoliv dalších živin. Ano, sám jsem právě dostal chuť si jednu dát a mít poblíž pekárnu, tak si pro ní asi skočím, to ale nic nemění na faktu, že to je šunt bez živin.
Takové jídlo si můžeme dát sem tam, když nám nic není, ale pro nemocného člověka je absolutně nevhodné. Nemocný člověk nepotřebuje jen základní živiny, ale potřebuje kvalitní stravu s obsahem vitamínů, minerálů a enzymů, které jsou nezbytné pro správné fungování těla. Vitamíny a minerály podporují rekonvalescenci po operaci a urychlují léčbu většiny nemocí.

Aby pacient s autoimunitním onemocněním dostal koblihu anebo člověk na onkologii uzeninu plnou karcinogenů, to opravdu není normální a zodpovědné.

„A podvýživa pacienty v nemocnici zabíjí. Proto je její prevence pro nás mnohem důležitější, než jestli po tu relativně krátkou dobu v nemocnici pacienti dodržují zdravou výživu. V tomto ohledu je skutečně lepší, aby byla strava – v uvozovkách – nezdravá, pokud nepoškodí nemocné ani zdravé, a pacienti ji budou ochotni sníst,“ říká pedagog a vedoucí oddělení klinické výživy Thomayerovy nemocnice Pavel Kohoutt“

Nejsem si jistý, jestli si pan Kohout dělá srandu anebo nikdy nebyl v restauraci se zdravými jídly. Asi bych mu doporučil návštěvu lázeňských Teplic a již zmiňovanou bio restauraci zahradu, kde se může najíst zdravě, ale pošmákne si tak, že si ještě dvě porce nechá zabalit na doma.
Plnohodnotná a zdravá strava se totiž dá dělat i tak, že opravdu chutná skvěle.
A jak jsem již psal výše, tak se zásadně rozcházíme v tom, zda strava pacienta „nepoškodí“

Podvýživa není jen nedostatek kalorií, ale také nedostatek mikroživin – vitamínů a minerálů. Nedávno jsem viděl pacientku, která jedla v nemocnici vše, ale přesto chřadla. Když jsme jí nasadili denně pouhý jeden hrníček s proteinovým drinkem a přidali multivitamín, paní začala viditelně nabírat na síle. Tak k čemu je taková strava, která stejně nestačí? 

„Čtyři jídla za 70 korun
V přípravě a kvalitě nemocničních pokrmů hrají mimo jiné významnou roli i finance. A je otázkou, zda je za stávajících podmínek vůbec možné požadovat po zdravotnických zařízení lepší kvalitu pokrmů.“

Chcete mi tvrdit, že přeslazený uzel a jogobela (viz obrázek) je dražší než pár plátků žitného chleba? Nebo než mrkvovo jablkové pyré s tvarohem?

Jak jsme na tom s cenou? (počítám s klasickými cenami a ne zvýhodněnými, které má nemocnice jako velkoodběratel)
Snídaně: 20kč
200g mrkve 6kč
100g jablek 3kč
100g tvarohu 7kč
Žitný plátek s máslem 4kč

Viz foto 20kč
Uzel 9kč
Jogobela 11kč

Oběd:
Řízek s bramborovou kaší – kaši můžeme obohatit o hrášek nebo o chia semínka. Že jsou chia semínka drahá? Jeden Kg u nás koupíte za 109kč, to znamená že 5g na porci stojí 0,55kč.

Místo oběda v létě salát s olivovým olejem, semínky a sýrem? 28kč
Ledový salát v sezóně 10kč
Paprika 1ks 10kč
Okurka 1ks 9kč
Rajčata půl kila 20kč
Balkán ½ balíčku 20kč
Semínka slunečnice, chia, sezam 10kč
Olivový olej 15ml 6kč

Celkem 85kč děleno 3 porce – jedna porce 28kč

Večeře odhad 20kč
Polévka vývar se zeleninou, rýží a hrachovými vločkami s plátkem žitného chleba

To je celkem 68kč a ještě zbylo na ovoce k svačině. Navíc to jsou maloobchodní ceny a nemocnice je může mít ještě lepší.

Zdravá strava není o vegan sýru, drahých náhraškách ale třeba o luštěninách a pár korun, které se dají připravit jako lahodné jídlo. Fazolky na smetaně. Těstoviny bolognes s adzuki aj. Naklíčené mungo. To nejsou drahé věci. Jde jen o to chtít a mít chuť si vyhrát a poskytnout pacientům kvalitní služby.