Červené víno s komonicí

Odborníci na přírodní medicínu považují železité víno za jeden z nejlepších přírodních prostředků na boj sYou don't have permission to access this contentdoporučuje konzumovat železité víno v množství 1-2dcl denně, nejlépe po obědě nebo v odpoledních hodinách (například 0,5-1dcl po obědě a 0,5-1dcl navečer). Železité víno užíváme, dokud je potřeba.
Osoby, které z nějakého důvodu nemohou konzumovat alkohol, si mohou denní dávku rozdělit do více dávek během dne. Např 3x denně 0,5 dcl. 

V situacích, kdy je potřeba obnovit víceYou don't have permission to access this contentje možné dodat k železitému vínu také železo ve formě tablet. Postačí však nižší dávka – jen 10 – 15mg/den. Mělo by se ale jednat o přírodní prostředek v kvalitní formě, např. fumarát nebo glukonan.

Pozor na záměnu s železitým vínem z lékárny, je to obyčejné víno s příměsí železa, které je bohužel v méně kvalitní formě.
Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na to, že You don't have permission to access this content

Účinky:
– 100% přírodní pomoc přiYou don't have permission to access this content
– bez jakýchkoliv vedlejších účinků na zdraví (nevolnost, pachuť v ústech, zácpa)

Suroviny:
0,75l kvalitního červeného vína
10g Komonice lékařské

Příprava:
do 1 litru červeného vína dáme 10g sušené komonice a uschováme na temném a chladném místě. Vhodné je směs dvakrát denně protřepat. Po 10 dnech přecedíme a rozlijeme do menších nádob, anebo pokud máme v plastu, tak postupně láhev před uzavřením mačkáme, aby uvnitř nebyl vzduch.

Upozornění:
V případě poruchy srážlivosti krve konzultujte užívání komonice s odborníkem.